Magyar is, Orbán is magasról tesz az alkotmányra
Az egykori Fideszes Tiszás választókat nem érdekli, hogy attól nem lesz valami demokratikus, hogy másik politikus csinálja ugyanazt. Nincs Orbán és nekik ennyi elegendő. Egy ideig.
Az egykori Fideszes Tiszás választókat nem érdekli, hogy attól nem lesz valami demokratikus, hogy másik politikus csinálja ugyanazt. Nincs Orbán és nekik ennyi elegendő. Egy ideig.
A kritikusok szerint a The Offspring pályafutásának egyik legerősebb fesztiválfellépését produkálta. A kaliforniai punk-rock veteránok energikus koncertjükkel végig mozgásban tartották a közönséget, miközben a klasszikus slágerek mellett újabb dalaik is helyet kaptak a műsorban.
A magyar sajtó ritkán említi azt is, hogy a mintegy tízmilliós Izraelben körülbelül kétmillió nem zsidó, többségében arab származású állampolgár él, akik az ország politikai, gazdasági és társadalmi életének teljes jogú résztvevői. Vannak közöttük üzletemberek, tanárok, politikusok és katonák is.
A probléma nem az, hogy vannak szerkesztői döntések. Az újságírás erről is szól. A probléma akkor kezdődik, amikor egy szűk kör politikai vagy világnézeti alapon határozza meg, mely hangok juthatnak el az emberekhez, majd ezt objektivitásnak nevezi.
Ha ez a keret Kazahsztán ellen is szenved, ha a kapitány minden kritikára sértődéssel válaszol, ha nyolc év alatt nem sikerült világbajnokságra jutni, akkor nincs miről vitatkozni. Nem újabb kifogásokra van szükség, hanem új szövetségi kapitányra. Rossi története a magyar válogatottnál véget ért, csak ezt egyelőre még nem mindenki merte észrevenni.
Arról nem is beszélve, hogy Franciaország és Németország soha nem volt Magyarország barátja. Számukra ugyanis egy erős Magyarország, amely szervezi a Kárpát-medencét és jelentős befolyással rendelkezik a Balkánon, egyáltalán nem kívánatos.
Most pedig új szereplők lépnek színre. A miniszterelnököt lopással vádolják, különböző családi vádak és pletykák kísérik, a másik ellen korrupciós ügyben folyik eljárás, mégis tömegek állnak mögöttük. Nem azért, mert mindenki biztosan tudja az igazságot, hanem mert a politikában egyre kevésbé a tények, sokkal inkább a törzsi hovatartozás számít.
A legszebb az egészben, hogy a politikai moralitás nálunk olyan, mint a Balaton hőmérője júliusban: mindig kicsit melegebbnek mutatja magát, mint amennyire jólesik. Tegnap, amikor a visszamenőleges jogalkotás még a Sötét Művészetek Tantárgya volt, körzőt és vonalzót követeltek a katedrára. Ma ugyanez a mozdulat hirtelen “európai norma”, “érett demokrácia”, “szuverenitásvédő szívműtét” – kinek mi van raktáron a szólamraktárban. Az elv meg közben a sarokban ül, és keresi a kabátját.
A végén még az derül ki, hogy Magyarországon nem is parlamentáris rendszer van, hanem egyszerű robotizált szoftverfrissítés az egész. Minden szezonhoz jön egy új frissítés. Bugfixek, új főgonoszok, extra jogkörök.
Nem egymás vegzálásáról. Nem a bántalmazásról. Nem egy félművelt influenszer újabb politikai kalandjáról. Hanem az életről.