A magyar nyugdíjasok életszínvonala napról napra romlik

anyagi helyzet bérek nyugdíjasok szegénység

 

Nagyon súlyos anyagi helyzetbe vannak mára a magyar idősek, egyre inkább leválnak az aktív keresőktől, és az infláció is rontja a pénzük vásárlóerejét – írja a penzcentrum.hu.

Az átlagnyugdíj és átlagbér távolodásának okai a bérnövekedésben, másrészt a tisztán inflációkövető nyugdíjemelési témában találhatóak. Az utóbbi 10 évben Magyarországon bérnövekedés ment végbe, de ennek hasznából az idősek már nem részesülhettek.

A nyugdíjasokon belül is egyre nő a szakadék. Vannak akik igen magas nyugdíjakat kapnak, mások nagyon alacsony összegeket. Az átlagbér reálértéke 2000. és 2020. között 2.21-szorosára nőtt, míg az átlagnyugdíj reálértéke az 1.65-szorosára sem nőttek. A bérektől való leszakadás tehát ebből a szempontból is értelmezhető, az idősek pénze nem csak kevesebb a dolgozókénál, de a relatív vásárlóerejük is évről évre romlik hozzájuk képest.

Fotó: Getty Images

  A Szócikk a dolgozók, a dolgozni akarók, illetve az életüket már kidolgozók szava. Újságot lehet szerelemből is írni, de amíg a pofánk egyre nagyobb, a zsemlénk egyre kisebb! Kérjük, hogy támogasd a SZÓCIKK működését az alábbi számlaszámon:

MagNet Bank: 16200106-11517878 IBAN: HU88 1620 0106 1151 7878 0000 0000

Posztjaink kommentálhatók a Facebookon, várunk Facebook-csoportunkba is. Ám te is írhatsz, te is szólhatsz képpel és hanggal, amit viszont mi olvasunk, hallunk, nézünk, sőt, akár közreadunk. Leveled várjuk az info@szocikk.hu címen.

Kapcsolódó tartalmak

Hazai

1000 eurós minimálbért akar a Szolidaritás

A Magyar Szolidaritás Mozgalom követeli az 1.000 eurós nettó minimálbér azonnali bevezetését és egy ezermilliárd forintos állami bérlakásprogram indítását az egész országban!
A Szolidaritás Mozgalom mélységes