Pintér: nem szabad nyilvánosságra hozni, hány tanár hiányzik az iskolákból

Fotó: Illyés Tibor MTI

Az Oktatási Hivatal októbertől nem kéri be az iskoláktól a betöltetlen álláshelyek számát, így nem csak a nyilvánosság, a szakszervezet sem tudja követni, mekkora a pedagógushiány – írja az RTL Híradó.

Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke a lapnak azt mondta, az adatokból eddig sem lehetett sokat megtudni (például mennyi a nyugdíj mellett foglalkoztatottak száma), de mostantól már a pedagógushiányról szóló adatokat sem ismerhetjük. „Illetve annak is hiányként kellene megjelennie, hogy az óraadókkal, hogy próbálnak játszani, illetve, hogy a túlmunkákkal hogyan próbálják eltakarni a problémát” – mondta.

Az oktatási intézmények statisztikai jelentései nyilvános adatok, ezeket a szakszervezetek is használták, amikor a problémákról beszéltek, de mostantól nekik sem lesz lehetőségük ilyesmire, csak „a hasukra ütve” tudnak számokat mondani arról, hány tanár hiányzik a rendszerből – mondta Totyik, aki nem tud alternatíváról arra, hogyan kaphatnak ezután pontos képet a pedagógushiányról.

  A Szócikk a dolgozók, a dolgozni akarók, illetve az életüket már kidolgozók szava. Újságot lehet szerelemből is írni, de amíg a pofánk egyre nagyobb, a zsemlénk egyre kisebb! Kérjük, hogy támogasd a SZÓCIKK működését az alábbi számlaszámon:

MagNet Bank: 16200106-11517878 IBAN: HU88 1620 0106 1151 7878 0000 0000

Posztjaink kommentálhatók a Facebookon, várunk Facebook-csoportunkba is. Ám te is írhatsz, te is szólhatsz képpel és hanggal, amit viszont mi olvasunk, hallunk, nézünk, sőt, akár közreadunk. Leveled várjuk az info@szocikk.hu címen.

Kapcsolódó tartalmak

Hazai

A hatalmi politizálásban nincsenek elvek

Magyarországon a politika egyszerű, mint egy kétszínű zokni: vagy narancs, vagy sárga. Aki meg pirosban gondolkodik, annak nincs lába, legalábbis ezt próbálják elhitetni vele. Az